KOD „przywitał” Dudę w Busku - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11226
post-template-default,single,single-post,postid-11226,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD „przywitał” Dudę w Busku

KOD-ŚWIĘTOKRZYSKIE•7 CZERWCA 2016 R.
„Wolność, Równość, Demokracja”, „Konstytucja, Konstytucja” – krzyczeli sympatycy Komitetu Obrony Demokracji podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Busku-Zdroju.
Prezydent Andrzej Duda we wtorek 7 czerwca przyleciał helikopterem do Buska-Zdroju. Spotkał się z mieszkańcami w muszli widowiskowej w Parku Miejskim. Na trasie przejazdu z lądowiska do parku i w samym parku czekała na niego pikieta zorganizowana przez Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji.
Na transparentach widniały hasła: „Taka wasza dobra zmiana, konstytucja podeptana”, „Nie podpisuj nocą”, „(Kot) Kto tu rządzi?”, „Przyjmij przysięgę”. Z Kielc przyjechało 12 działaczy KOD-u, na miejscu dołączyło do nich około 25 sympatyków.
Podczas pikiety doszło do rywalizacji na transparenty. Klub „Gazety Polskiej” próbował zasłaniać transparent KOD-u. Bezskutecznie. KOD-owcy mieli dłuższe, teleskopowe wysięgniki. Mimo napiętej atmosfery, wulgarnych wyzwisk rzucanych przez zwolenników „dobrej” zmiany w stronę pikiety KOD-u, dzięki wzorowej postawie buskiej policji nie doszło do niebezpiecznych sytuacji.