Jak być wyborcą a nie tylko zagłosować? – warsztaty z Różą Rzeplińską - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16221
post-template-default,single,single-post,postid-16221,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Jak być wyborcą a nie tylko zagłosować? – warsztaty z Różą Rzeplińską

Jak być wyborcą a nie tylko zagłosować?

Zapraszamy na spotkanie warsztatowe z Różą Rzeplińską, prezeską Stowarzyszenia 61, założycielką serwisu MamPrawoWiedziec.pl. organizowane w ramach Uniwersytetu Latającego KOD na Podlasiu.
Spotkanie odbędzie się 12.04.2018 r. o godz.17.00 w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku.
?Zgłoszenia zawierające dane uczestnika przyjmujemy drogą mailową pod adresem [email protected] lub sms pod numerem 729 055 224 – liczba miejsc jest ograniczona.
Poświęcone będzie prawom wyborców do informacji o kandydatach w wyborach samorządowych. Warsztaty, narzędzia i materiały dla wyborców w 2018 r.
Jesienią odbędą się wybory samorządowe. Ważne, bliskie mieszkańcom, pobudzające inne niż w wielkiej polityce emocje. Naszym celem jest edukacja obywatelska oraz wsparcie lokalnych aktywistów. Podczas spotkania będziemy zachęcać wyborców, by organizowali własne debaty, przepytywali kandydatów i dzielili się informacjami wykorzystując Internet.
Poinformujemy, czego dotyczą zmiany w kodeksie wyborczym, jakie kompetencje ma samorząd oraz pokażemy, jak kontrolować kampanię i kto może pracować w komisjach wyborczych.

Stowarzyszenie 61 jest niezależną, apartyjną organizacją pozarządową, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne. W serwisie MamPrawoWiedziec.pl prezentowane są dane o doświadczeniu zawodowym i społecznym, poglądach, aktywności i stanie majątku posłów, senatorów, posłów do Parlamentu Europejskiego, prezydentów miasta oraz kandydatów na te funkcje.
Przed każdymi wyborami stowarzyszenie kieruje do kandydatów kwestionariusze zawierające zestaw pytań o ich kompetencje, poglądy i cele strategiczne. W ten sposób buduje szeroką bazę merytorycznych informacji o kandydatach, która pozwala obywatelom podejmować świadome decyzje wyborcze.

Zapraszamy!
#wyborysamorządowe#kod#okw

Źródło: KOD Podlaskie