Głos polskiego KOD-u na demonstracji przeciw Brexitowi - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12079
post-template-default,single,single-post,postid-12079,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Głos polskiego KOD-u na demonstracji przeciw Brexitowi

Na wielkiej demonstracji przeciwników Brexitu w Londynie w sobotę 25 marca wystąpi Mateusz Kijowski jako reprezentant polskiego Komitetu Obrony Demokracji.
Przewodniczący Zarządu KOD będzie tam na zaproszenie brytyjski ruch Unit for Europe przemawiał wraz z wieloma innymi mówcami. Sobotnia manifestacja odbywa się w ramach Narodowego Marszu do Brytyjskiego Parlamentu (National March to Parliament) w celu wyrażenia sprzeciwu obywateli Zjednoczonego Królestwa wobec faktu uruchomienia przez premier Teresę May artykułu 50 Traktatu o Unii Europejskiej, co oznacza rozpoczęcie procesu wyjścia z UE, tzw. Brexitu.
Symbolicznym wydaje się fakt, że przedstawiciel polskiego KOD-u będzie tam apelował o jedność i solidarność Europy w tym samym prawie czasie, gdy bawiący w Londynie Prezes PiS Jarosław Kaczyński, coraz bardziej dystansujący się wobec Unii, w imieniu polskich władz rozmawiać ma z premier May.
Celem demonstracji jest zmobilizowanie przeciwnych Brexitowi obywateli Wielkiej Brytanii, ale też milionów obywateli innych krajów Unii, mieszkających, pracujących i płacących podatki na Wyspach, którzy pozbawieni byli prawa głosu w brytyjskim referendum, 23 czerwca ubiegłego roku. Unit for Europe stanowczo domaga się pozostania Zjednoczonego Królestwa w strukturach UE.
Marsz w godz. od 11:00 do 17:00 czasu lokalnego przejdzie z Park Lane do Parliament Square w Londynie. Organizatorzy spodziewają się udziału co najmniej kilkudziesięciu tysięcy osób.
 
Biuro Prasowe KOD