Finał Tour de Konstytucja - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
24340
post-template-default,single,single-post,postid-24340,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Finał Tour de Konstytucja

Po odwiedzeniu ponad 80 miast i miejscowości, gdzie rozdano ponad 10 tys. egzemplarzy Konstytucji, 8 sierpnia w Warszawie odbył się wielki finał akcji Tour de Konstytucja.

Inicjatorem akcji był Robert Hojda i Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, a w jego organizację zaangażował się Komitet Obrony Demokracji oraz wiele stowarzyszeń stojących na straży wartości demokratycznych, konstytucyjnych i praworządności jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka, stowarzyszenia sędziów Iustitia i Themis, stowarzyszenie prokuratorów Lex Super Omnia, Ogólnopolski Strajk Kobiet i wiele lokalnych grup, wolontariuszy i wolontariuszek.

W Warszawie spotkały się osoby zaangażowane w przygotowania oraz uczestnicy i uczestniczki poszczególnych przystanków Tour. Regiony KOD miały swoje stoliki, na których można było znaleźć nasze materiały, okolicznościowe gadżety, zdjęcia, a nawet regionalne potrawy. Mogliśmy wysłuchać ważnych słów od osób, które odwiedzały miasta podczas akcji, m. in. Adama Bodnara, Danuty Przywary, niezależnych sędziów, Zbigniewa Hołdysa oraz organizatorów przystanków – słów o potrzebie wspólnoty, mobilizacji i obrony naszych praw obywatelskich, o potrzebie edukacji i pracy nad upowszechnianiem wartości, praw i obowiązków zapisanych w naszej ustawie zasadniczej.
Spotkanie zakończył koncert znanych i mniej znanych artystów i artystek.

 

fot. Magdalena Bielska, Małgorzata Czarna