Europo. Nie odpuszczaj! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16809
post-template-default,single,single-post,postid-16809,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Europo. Nie odpuszczaj!

Unia Europejska, której Polska jest członkiem, posiada narzędzia do powstrzymania wycinki sędziów Sądu Najwyższego, tak jak i wycinki Puszczy Białowieskiej.
Komisja Europejska może skierować do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) ustawę o Sądzie Najwyższym zgodnie z art. 258 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
TSUE po otrzymaniu stosownego wniosku może zastosować środek zapobiegawczy tj. nakazać Polsce zawiesić wykonywanie ustawy.
Dokładnie takie same kroki zostały podjęte przez organa UE w sprawie bezprawnej wycinki Puszczy Białowieskiej.
Unia Europejska może powstrzymać wycinkę sędziów Sądu Najwyższego, o ile nie zwycięży polityczny realizm i koniunkturalizm.
Stańmy w całej Polsce pod instytucjami unijnymi, pod biurami europosłów, pod biurami partii i domagajmy się realizacji unijnego prawa. Europejskie sądy to również nasze sądy!
Wydarzenie centralne:
04.06.2018, godz. 19.00, Plac Konstytucji 2 w Warszawie
#EuropoNieOdpuszczaj