Dzień Solidarności z Represjonowanymi Sędziami – Gdańsk 18.11.2022 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
28530
post-template-default,single,single-post,postid-28530,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Dzień Solidarności z Represjonowanymi Sędziami – Gdańsk 18.11.2022

Kolejnego 18. dnia miesiąca stanęliśmy pod Sądem Okręgowym w #Gdańsk‚u, aby wesprzeć sędziów niezależnych.
Dzisiejszy #DzieńSolidarnościzRepresjonowanymiSędziami jest dniem szczególnym, gdyż dzisiaj mijają 2 lata, kiedy to nielegalna Izba Dyscyplinarna uchyliła Sędziemu Igorowi Tulei immunitet, zawiesiła w czynnościach i obniżyła wynagrodzenie o 25% za to, że sędzia zezwolił na obecność mediów przy ogłoszeniu orzeczenia, w którym nakazał dalsze prowadzenie śledztwa w sprawie posiedzenia Sejmu w sali kolumnowej.
#MichałPiotrSzulc otworzył spotkanie przemówieniem Sędziego Igora Tulei, wygłoszonym wczoraj, po posiedzeniu Izby Odpowiedzialności Zawodowej przy Sądzie Najwyższym, która rozpatrywała w drugiej instancji wniosek prokuratury o zgodę na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie sędziego Igora Tulei celem ogłoszenia postanowienia o przedstawieniu zarzutów i przesłuchania w charakterze podejrzanego. Sprawa została odroczona do 29 listopada br.
#MichałPiotrSzulc podał też dobrą wiadomość jaką jest przywrócenie w dniu 17 listopada 2022 r. jednoosobowo, przez legalną sędzię Izby Karnej SN Barbarę Skoczkowską, obecnie orzekająca w IOZ, do orzekania Sędziego Krzysztofa Chmielewskiego z Sądu Okręgowego w Warszawie zawieszonego w czynnościach służbowych od 05 stycznia 2022 roku. Sędzia może wrócić do pracy.
️W imieniu sędziów głos zabrała SSO #WeronikaKlawonn, która podkreśliła, że musimy przychodzić i walczyć o niezawisłe sądy, musimy wspierać Sędziego Igora Tuleyę, bo tak jak mówi Igor, nawet po najdłuższej nocy zawsze przychodzi dzień.
W imieniu Rady OIRP w Gdańsku Radca Prawny #MichałStańczak, dziękował sędziom za ich wytrwałość i niezawisłość.
Wydarzenie zakończyło się wzruszającymi słowami Igora Tulei. Tak, Igora Tulei, z którym telefonicznie połączył się #MichałPiotrSzulc. Sędzia do zebranych na schodach sądu powiedział: o wartości zawsze warto walczyć. Nie oglądajmy się za siebie, nie kalkulujmy, róbmy swoje, razem jesteśmy silni (…), dopóki walczymy, jesteśmy zwycięzcami, bo nawet po najdłuższej nocy zawsze przychodzi dzień. Po wysłuchaniu wzruszającymi głosami odpowiedzieliśmy – trzymaj się Igor, trzymaj się Igor, …, Gdańsk pozdrawia!
Nagranie rozmowy w komentarzu.