Dyżur pod KPRM - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11234
post-template-default,single,single-post,postid-11234,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Dyżur pod KPRM

Od godz. 10.00 rano 18.06 do 10.00 19.06 Podlaskie objęło dyżur pod Kancelarią. Przejęliśmy dyżur z z licznikiem o numerze 100. Na ten czas przygotowywaliśmy się duchowo i profesjonalnie.

Elwira Śliwińska

Organizatorzy Andrzej i Marek przyjechali jako pierwsi, zamontowali baner podlaski, także z żubrem, aby pokazać kto tu rządzi. Zanim jednak zorganizowaliśmy się zaczęli przybywać nasi znajomi KOD-owicze zachęceni opowieściami o naszych przysmakach. Postanowiliśmy bowiem pokazać gościom przybywającym do nas nasze regionalne potrawy. Przywieźliśmy ze sobą sękacz (prosto z Suwałk), mrówkowiec, a jedna z naszych koleżanek upiekła kiszkę i babkę ziemniaczaną, która była hitem sezonu.
Nasze znaczki z żubrem zawsze wzbudzały w kolekcjonerach zachwyt i chęć posiadania. Rozdawaliśmy również „Obywatela” z wkładką podlaską.
O g. 13.00 w naszym imieniu licznik na nr 101 zmieniały Danuta Kuroń, Joanna Radzimowska i Dorota – nasz z-ca koordynatora. Przybyli również ludzie z różnych regionów Polski, Warmii i Mazur, z Podkarpackiego czy Pomorskiego. Przychodzili podlasiacy mieszkający w Warszawie, aby nas wspierać. Przychodzili też warszawiacy z prezentami. Zaplanowaliśmy, że wrócimy tu w lipcu.