Do posłów i posłanek na Sejm RP - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
19346
post-template-default,single,single-post,postid-19346,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Do posłów i posłanek na Sejm RP

W środę 18 grudnia 2019 roku tysiące ludzi w całej Polsce wyszło na ulicę zaprotestować wraz sędziami i prokuratorami przeciwko „ustawie kagańcowej”, wprowadzającej w polskim sądownictwie standardy wzięte wprost z bolszewickiej Rosji.
Następnego dnia dowiedzieliśmy się, iż opozycja przegrała w Sejmie głosowanie w sprawie trybu procedowania tej ustawy 195:204 (opieramy się na wynikach głosowania 24), co oznacza, że z racji absencji posłów Zjednoczonej Prawicy głosowanie to można było wygrać, gdyby posłowie opozycji wykonywali swoje obowiązki. Wiemy, że jedna posłanka opozycji jest hospitalizowana, kilkoro innych przedstawiło mediom wyjaśnienia. Od pozostałych niegłosujących domagamy się pisemnych indywidualnych wyjaśnień, czemu nie wzięli udziału w głosowaniu, a od klubów poselskich KO, Lewicy i PSL-Kukiz żądamy, by wyciągnęły wobec nich odpowiednie konsekwencje. Chcemy również się dowiedzieć, jaki mają plan na działania w przyszłości w sprawie „ustawy kagańcowej”.
Nieobecni posłowie i posłanki KO: Borowczak Jerzy, Frydrych Joanna. Kluzik-Rostkowska Joanna, Kostuś Tomasz, Lenartowicz Gabriela, Marczułajtis-Walczak Jagna, Napieralski Grzegorz, Poncyljusz Paweł, Zembaczyński Witold, Zwiefka Tadeusz (był na sali, musiał wyjść z ważnych powodów rodzinnych).
Nieobecni posłowie i posłanki Lewicy: Biejat Magdalena, Gdula Maciej, Kopiec Maciej, Kotula Katarzyna (hospitalizowana), Rozenek Andrzej, Szejna Andrzej, Ueberhan Katarzyna, Żukowska Anna Maria.
Nieobecni posłowie i posłanki PSL-Kukiz: Fedak Jolanta, Klimczak Dariusz, Kukiz Paweł, Kurzawa Dariusz, Lubczyk Radosław, Pasławska Urszula, Sachajko Jarosław, Siekierski Czesław, Zgorzelski Piotr.
Ustosunkowanie się do postawy posłów Konfederacji (dwóch nieobecnych, jeden głos za) pozostawiamy ich wyborcom.

Współorganizatorzy protestów 18 grudnia
Komitet Obrony Demokracji,
Obywatele RP