Deklaracja Koszalińska. W obronie wartości - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15581
post-template-default,single,single-post,postid-15581,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Deklaracja Koszalińska. W obronie wartości

Dzień 9 stycznia 2018 r. przejdzie do historii Koszalina. Tego dnia przedstawiciele partii i organizacji demokratycznych podpisali się pod Deklaracją Koszalińską.

O zawarcie takiego porozumienia zaapelował były koordynator KOD-u Koszalin Maciej Mielczarek. Swój apel wygłosił 1 października ubiegłego roku, w czasie manifestacji w obronie niezawisłych sądów.

Jak widać, rozmowy trwały dość długo, jednak zakończyły się sukcesem.
Oto pełen tekst uzgodnionego dokumentu:
„W trosce o los naszej Ojczyzny, zarówno tej wielkiej, jak i tej małej, lokalnej, zachowując pluralizm poglądów i szacunek dla różnorodności, deklarujemy podjęcie wspólnego wysiłku związanego z pełną współpracą naszych środowisk na rzecz obrony konstytucyjnych wartości i demokratycznych standardów. W tej intencji tworzymy Porozumienie Koszalińskie – koalicję prodemokratycznych partii politycznych, wszelkich organizacji działających na terenie Koszalina oraz obywatelek i obywateli naszego miasta.
Obserwując sytuację w naszym kraju, wynikającą z decyzji rządzącego obecnie pisowskiego „układu”, jesteśmy głęboko zaniepokojeni:

  • łamaniem podstawowych praw i wolności obywatelskich,
  • dzieleniem społeczeństwa na lepszych i gorszych obywateli,
  • nasilającymi się przejawami dyskryminacji, nietolerancji i innych postaw uderzających w godność człowieka,
  • rozbijaniem idei samorządności lokalnej,
  • próbami ograniczenia praw kobiet,
  • niszczeniem niezawisłości wymiaru sprawiedliwości,
  • istotnym naruszaniem międzynarodowej pozycji Polski, co rodzi ryzyko wyjścia w przyszłości Polski z Unii Europejskiej
  • szerzącymi się wśród sprawujących obecnie władzę w państwie: korupcją, kumoterstwem, nepotyzmem i partyjniactwem.

Wierzymy, że wspólna ocena sytuacji w naszym kraju pozwoli nam zespolić działania na rzecz dobra naszej Ojczyzny i miasta Koszalina.
Dlatego, zachowując naszą tożsamość, podpisujemy się pod powyższą Deklaracją współpracy w duchu wzajemnego szacunku, odpowiedzialności i solidarności w celu budowania przyszłości Polski i Koszalina. Jesteśmy także otwarci i gotowi do współpracy ze wszystkimi, którym bliskie są powyższe wartości.
Zawsze broniliśmy konstytucyjnych wartości oraz demokratycznych standardów i nadal będziemy stać na ich straży”.
Relacja Krzysztofa Ulanowskiego z podpisania dokumentu -> kodzachodniopomorskie.pl/relacje/demokracja-jak-samolot-nad-grenlandia/
Wy również możecie się podpisać – po kliknięciu na  link:-> https://www.petycjeonline.com/deklaracja_koszaliska