Czy można ukarać za kłamstwo polityczne? - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12501
post-template-default,single,single-post,postid-12501,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Czy można ukarać za kłamstwo polityczne?

Rozpoczęcie cyklu debat na temat „kłamstwa politycznego” z ekspertami z dziedziny prawa, ale i socjologii, ekonomii, psychologii, etyki oraz przedstawicielami mediów – zaproponował Region Łódzki Komitetu Obrony Demokracji.
Inicjatywa ta wynika – wyjaśniają pomysłodawcy – „z bezprecedensowego zachowania polityków, którzy świadomie przekazują nieprawdziwe informacje, celowo wprowadzając opinię publiczną w błąd. Chcemy dążyć do wypracowania takich narzędzi, które pozwolą skutecznie egzekwować od autorów kłamstw politycznych odpowiedzialności za słowa. Być może poprzez wprowadzenie do kodeksu karnego nowej kategorii przestępstwa, gwarantującej każdemu obywatelowi możliwość faktycznego rozliczenia polityków ze słów świadomie nieprawdziwych. A może w wyniku dyskusji toczących się w całym kraju wypracujemy inne narzędzia?
Pragniemy zaprosić wszystkie KOD-owe grupy, by włączyły się w tę inicjatywę. Warto o tym rozmawiać i dążyć do odkłamania polityki.