Cała Polska czyta Konstytucję (Prezydentowi) - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
4142
post-template-default,single,single-post,postid-4142,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Cała Polska czyta Konstytucję (Prezydentowi)

Cała Polska czyta Konstytucję (Prezydentowi)

4 lutego br. KOD Małopolska przywitał Prezydenta RP Andrzeja Dudę w Lubniu na Podhalu transparentem „Cała Polska czyta Konstytucję (Prezydentowi)”. Przedstawiciele KOD-u przekazali też szkolnej bibliotece książek dla dzieci i młodzież oraz egzemplarze Konstytucji.
Dziesięcioosobowa grupa KODowiczów czekała w Lubniu na parę prezydencką, która przyjechała do miejscowej szkoły w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. KOD rozwinął transparent „cała Polska czyta Konstytucję (Prezydentowi), a przez megafon czytał fragmenty Konstytucji RP. Udało się również przekazać egzemplarz Konstytucji (przewiązanej biało-czerwona wstążką) jednemu z towarzyszących urzędników. Niestety bez dedykacji….
Prezydent nie wyszedł przywitać się z mieszkańcami Lubnia, którzy czekali na niego z goździkiem (1!) i pośpiesznie odjechał. Chyba jednak nie do końca wiedział, co myśleć o naszej obecności. Ale za to KODowiczom udało się porozmawiać z miejscowymi. Agresywne były głównie kobiety, mężczyźni – raczej zdolni do niezbyt rzeczowej dyskusji. Trzy wozy policyjne, które towarzyszyły wydarzeniu dojechały – podobnie jak KOD – aż z Krakowa.
Już po odjeździe delegacji i mediów KOD podarował bibliotece szkolnej książki m.in. Belweder dla dzieci Michała Rusinka, Ryszarda Petru i Grzegorza Kasdepke Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela oraz Mam prawo! Grzegorza Kasdepke – czyli pozycje kształtujące postawę obywatelską.
Udana akcja, które sprawia, że PAD czuje nasz oddech na karku. Tyle że dla niego nie ma to żadnego znaczenia!