Bydgoszcz. Serce ze zniczy dla Pawła Adamowicza - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26044
post-template-default,single,single-post,postid-26044,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Bydgoszcz. Serce ze zniczy dla Pawła Adamowicza

Działacze i sympatycy bydgoskiego Komitetu Obrony Demokracji uczcili pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W uroczystości wziął udział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

14 stycznia 2022 pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w 3. rocznicę tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, zapaliliśmy lampki. Ułożyliśmy z nich serce na wzór czerwonego serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którym całe lata pomagał zbierać pieniądze do najpiękniejszej puszki świata. Zginął od ciosu nożem podczas finału WOŚP w Gdańsku. Bezsens i okrucieństwo tej zbrodni wstrząsa nami do dzisiaj. Ani On sam, ani Jego bliscy, ani obywatele, do dziś nie doczekali się sprawiedliwości i ukarania mordercy.
Był z nami prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, który dzień wcześniej z wieloma samorządowcami z Polski uczestniczył w Gdańsku w uroczystości upamiętniającej Pawła Adamowicza i tamte tragiczne chwile.