Broniliśmy sądów - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12330
post-template-default,single,single-post,postid-12330,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Broniliśmy sądów

Pikiety pod Sądem Okręgowym w Kielcach i Sądem Rejonowym w Starachowicach zorganizował Region Świętokrzyski KOD. Protestowaliśmy przeciwko przejęciu kontroli nad sądami przez obecną władzę.
Oba protesty, w Kielcach i Starachowicach, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęły się w południe, 20 kwietnia. W tym samym czasie w sądach zostały zwołane narady, podczas których sędziowie debatowali, co robić w sytuacji, kiedy rząd próbuje ograniczyć ich niezależność. Przed Sądem Okręgowym w Kielcach przy ul. Seminaryjskiej zebrało się kilkanaście osób, członków i sympatyków KOD. Mieliśmy transparenty, m.in. „KOD w obronie niezależnych sądów”. Wszyscy otrzymali czarne opaski, które równocześnie założyli na oczy jako symbol bezradności człowieka wobec niesprawiedliwego państwa.
Dziennikarze pytali, czego obawiają się protestujący. – Zmierza to do tego, że prezesi sądów, wiceprezesi, sędziowie sądów powszechnych będą mogli być powoływani przez polityków. Przejęta zostanie władza sądownicza, co zagraża trójpodziałowi władzy w Polsce. Nasz protest jest symboliczny, milczący. Chcemy pokazać, że protestujemy przeciwko upolitycznianiu sądów — mówiła Monika Szafraniec, przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD.
/zn/

Więcej: https://kielcekod.pl/2017/04/bronilismy-sadow/