Alarm dla edukacji i nauki - 14.10.2020 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22168
post-template-default,single,single-post,postid-22168,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Alarm dla edukacji i nauki – 14.10.2020

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia utworzenie pierwszej w Europie nowoczesnej instytucji pełniącej rolę ministerstwa edukacji.

Niemal 250 lat temu Komisja Edukacji Narodowej zastąpiła system szkolnictwa prowadzony przez zakon jezuitów, cechujący się konserwatyzmem, brakiem otwartości, propagowaniem treści religijnych – przy zaniedbaniu innych przedmiotów. Brzmi znajomo?

Szkoły i szkolnictwo wyższe podlegać będą ministrowi P. Czarnkowi, którego poglądy stwarzają zagrożenie dla wychowania dzieci i młodzieży w duchu otwartości, tolerancji, zrozumienia świata oraz warunków rozwoju nieskrępowanej światopoglądem nauki.

Ogłaszamy alarm dla edukacji, alarm dla nauki!

Nie świętujemy – protestujemy!

W czasie pandemii trudno zachęcać do licznych zgromadzeń, musimy być odpowiedzialni za siebie i innych. Zapraszamy do organizacji protestów z zachowaniem pełnej ostrożności i reżimu sanitarnego.

Napiszcie swoje hasła, skorzystajcie z naszych wzorów plakatów: (do pobrania https://ruchkod.pl/alarm-dla-edukacji-pliki/ )

Stańmy razem 14 października w widocznych miejscach naszych miast. Głośno powiedzmy, dlaczego nie zgadzamy się na ministra, który nie ma właściwych kompetencji, który przedmiotowo traktuje kobiety i odmawia im prawa do samorealizacji, dyskryminuje dzieci i młodzież LGBT+, którego zadaniem będzie ideologizacja nauczania.

O miejscu i formie protestów będą decydować organizatorzy w poszczególnych miastach.