6 lat KOD. Sala skanduje: "Zjednoczona opozycja" - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
25619
post-template-default,single,single-post,postid-25619,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

6 lat KOD. Sala skanduje: „Zjednoczona opozycja”

Podkreślano, jak potrzebna jest nasza praca, dziękowano nam za nasze zaangażowanie w obronę praworządności i demokracji. Delegacja pomorskiego KOD wzięła udział w Kongresie Komitetu Obrony Demokracji „6 lat KOD” w Warszawie.

Z okazji 6-lecia Komitetu Obrony Demokracji, 27 listopada 2021 r. odbyła się w Warszawie konwencja, na której jako Region Pomorski wzięliśmy udział w licznym gronie. Uroczystość została wspaniale przygotowana. Zaproszeni zostali znamienici goście, zarówno politycy, sędziowie, prokuratorzy, aktorzy, muzycy, jak i przedstawiciele organizacji opozycji demokratycznej. Wśród nich znaleźli się m.in. przewodniczący Platformy Obywatelskiej premier Donald Tusk, prof. Andrzej Rzepliński, prof. Leszek Balcerowicz, sędzia Dorota Zabłudowska, Zbigniew Hołdys, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Nie mogło zabraknąć wśród nas pomysłodawcy i jednego z założycieli KOD — Krzysztofa Łozińskiego, który w swoim przemówieniu stwierdził, że bez oporu społeczeństwa obywatelskiego już dawno bylibyśmy Białorusią lub Turcją.
Wszystkie osoby przemawiające w swoich wystąpieniach podkreślały, jak potrzebna jest nasza praca, dziękowano nam za nasze zaangażowanie w obronę praworządności i demokracji.
Jakże ważne dla stowarzyszenia słowa padały z ust premiera Donalda Tuska „Każdy dzień waszego zaangażowania powodował, że Polska była lepsza (…) ludzie KOD-u są najbardziej autentyczną gwarancją, że przyjdzie lepszy dzień (…) W imieniu swoim, moich przyjaciół, dzięki wam serdeczne”.
Profesor Hartman poruszył temat pandemii, mówił o braku zdecydowanych działań ze strony rządu. Poprosił o uczczenie minutą ciszy ponad 80 tysięcy ofiar covidu.
Wśród przemawiających był również prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który wygrał wybory w mateczniku PiS, dzięki temu, że opozycja potrafiła się zjednoczyć i wesprzeć wspólnego kandydata. I takiego zjednoczenia całej opozycji oczekujemy w nadchodzących wyborach, co wyraziliśmy wielokrotnie, skandując na sali hasło „Zjednoczona Opozycja”.