4 czerwca Pomorski KOD uczcił 29 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
17504
post-template-default,single,single-post,postid-17504,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

4 czerwca Pomorski KOD uczcił 29 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów

4 czerwca Pomorski KOD uczcił 29 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów. Historyczna data nie mogła obyć się bez odwiedzenia historycznych miejsc, dlatego też Gdański KOD rozpoczął świętowanie tego dnia na placu solidarności w Gdańsku. Stąd cała grupa wspólnie na rowerach udała się do Sopotu rozpoczynając wolny przejazd rowerowy. Chcieli w ten sposób przypomnieć mieszkańcom Gdańska o tym ważnym dla naszego kraju dniu. Wszyscy uczestnicy mieli na sobie kodowe koszulki z okazjonalnym napisem „Wolne Trójmiasto”. Wydarzenie zostało bardzo dobrze odebrane przez mieszkańców trójmiasta.
Dzień wolności świętowała również grupa lokalna KOD Gdynia, organizując piknik w parku Rady Europy w Gdyni. Podczas wydarzenia rozdawane były biało-czerwone baloniki z napisem 4 czerwca, organizowane były konkursy dla najmłodszych i dla tych trochę starszych oraz hyde park, podczas którego można było się podzielić swoimi wspomnieniami z 4 czerwca 1989 r. KODerzy i KODerki przypominając rocznicę chcieli również pokazać w ten sposób, że wolność można świętować radośnie i pozytywnie. Zgromadzenie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze.
Sopocka grupa natomiast spotkała się na pl. Przyjaciół Sopotu by podzielić się wspomnieniami z tamtych dni. Rozdawali także przechodniom ulotki oraz specjalnie przygotowane na ten dzień przypinki. Podczas zgromadzenia uczestnicy mieli ze sobą flagi Polski, Unii Europejskiej oraz KODu, jak również transparenty z napisem „4 czerwca 1989 wolność i niepodległość”, „4 czerwca 2018 dyktatura PiS”.


Relacja Gazety Wyborczej >>>
Gdańsk: autor zdjęć – Barbara Filipiak
Gdynia: autor zdjęć – Ewa Torończak
Sopot: autor zdjęć – Adam Mondzelewski