24.09 godz. 14.00 | PIKOD przy Ratuszu – porozmawiajmy o demokracji - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
13355
post-template-default,single,single-post,postid-13355,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

24.09 godz. 14.00 | PIKOD przy Ratuszu – porozmawiajmy o demokracji

Porozmawiajmy o demokracji i społeczeństwie obywatelskim. Komitet Obrony Demokracji Region Podlaskie zaprasza mieszkańców Białegostoku na PIKOD przy Ratuszu.

czas: w najbliższą niedzielę, 24 września w godz. 14.00-16.00
miejsce: Rynek Kościuszki w okolicy Ratusza (strona północna)
Podpisz się pod projektem ustawy Komitetu Ratujmy Kobiety 2017
KOD Podlaskie włączył się w inicjatywę zbierania podpisów pod projektem ustawy „O prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie” nie tylko ze względu na poszerzenie przestrzeni wolności, które projekt wnosi, ale też dlatego, że obywatelska inicjatywa ustawodawcza jest jednym z fundamentów społeczeństwa obywatelskiego, a jednym z priorytetowych celów Stowarzyszenia jest wspieranie i rozwój idei społeczeństwa obywatelskiego i promowanie postaw i zachowań obywatelskich. Wolność obywatelską gwarantuje nie tylko przestrzeganie prawa, ale także mądre jego stanowienie.
Proponowany przez Komitet Ratujmy Kobiety 2017 projekt ustawy obejmuje przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, prawo dla kobiet do legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia. Ponadto projekt przewiduje wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, przywraca antykoncepcję awaryjną bez recepty. Reguluje również stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów i wprowadza zakaz eksponowania drastycznych banerów pod szpitalami.
Porozmawiaj o sądach
W oczekiwaniu na prezydenckie projekty ustaw o SN i KRS będziemy dyskutować o skutkach podpisanej przez prezydenta ustawy o ustroju sądów powszechnych, która weszła w życie i mamy już do czynienia z pierwszymi zmianami prezesów sądów i rozdawać ulotki na temat sądów. Będziemy uświadamiać do czego prowadzi i jakie zagrożenia dla obywateli niosą zmiany w sądownictwie postulowane przez PiS, nazywane zupełnie nieadekwatnie do stanu faktycznego „reformą wymiaru sprawiedliwości”.
Sprzeciw się wycince Puszczy Białowieskiej
Nie akceptujemy prowadzonej w Puszczy Białowieskiej wycinki drzew łamiącej pomimo nakazu wydanego przez Trybunał Sprawiedliwości. Nie zgadzamy się na rujnowanie dziedzictwa przyrody, do której ochrony mamy prawo. Zbierać będziemy podpisy białostoczan pod petycją przeciw wycince Puszczy.
Obudź się do działania!
Będziemy zachęcać do angażowania się w sprawy obrony demokracji i budowy społeczeństwa obywatelskiego.
Źródło: KOD Podlaskie