18 lat w UE. Trudno świętować, ale warto - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26805
post-template-default,single,single-post,postid-26805,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

18 lat w UE. Trudno świętować, ale warto

Zorganizowany przez KOD marsz z okazji 18. rocznicy wstąpienia Polski do UE przeszedł gdańską Starówką. Trudno świętować w cieniu wojny, do czego nawiązano w krótkich wystąpieniach.

18 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. W Gdańsku pomorski Komitet Obrony Demokracji obchodził tę radosną rocznicę 1 maja, spacerując z flagami. Trudno świętować w cieniu wojny, do czego nawiązano w krótkich wystąpieniach na schodach przed Dworem Artusa. Dramatyczne wydarzenia u naszych sąsiadów najdobitniej pokazują jednak, jak ważna jest jedność i wspólnota państw. Dlatego też wyszliśmy, aby wśród licznych spacerowiczów zamanifestować nasze przywiązanie do europejskich wartości takich jak wolność, równość, praworządność, przestrzeganie praw człowieka. Wyruszyliśmy spod Fontanny Neptuna, by przejść Długim Targiem przez Zieloną Bramę nad Motławę. Następnie obrotową kładką, by ponownie przespacerować się Długim Targiem oraz Długą i zawrócić przy Złotej Bramie. Po drodze rozdawaliśmy niebieskie chorągiewki z gwiazdami oraz przypinki polsko-europejskie.