W obronie polskiego sądownictwa protestowano w Zielonej Górze oraz w Żaganiu - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
13821
post-template-default,single,single-post,postid-13821,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

W obronie polskiego sądownictwa protestowano w Zielonej Górze oraz w Żaganiu

W niedzielę 1 października, w 80 miastach Polski, KOD zorganizował pikiety, w których wyrażano sprzeciw wobec prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS. Zielonogórzanie również zebrali się na Placu Słowiańskim pod budynkiem Sądu Rejonowego. Obok członków KOD-u, głos zabierali: prezydent Nowej Soli – Wadim Tyszkiewicz oraz senator Waldemar Sługocki. Wszystkim biorącym udział w przygotowaniach i realizacji tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.

ZIELONA GÓRA

fot. KOD Lubuskie

ŻAGAŃ
W dniu 1.10.2017 w Żaganiu odbyła się pikieta pod Sądem Rejonowym.

fot. KOD Lubuskie

W mediach o wydarzeniu:
GAZETA WYBORCZA ZIELONA GÓRA
Blisko 100 osób demonstrowało pod zielonogórskim sądem przeciwko łamaniu prawa przez PiS i zawłaszczaniu sądów. – Prezydent Duda nas oszukał – krzyczeli protestujący.
Przeczytaj całość >>>

RADIO ZIELONA GÓRA
„Suweren mówi nie” – pod takim hasłem dziś wieczorem przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbyła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. To reakcja KOD na zaproponowane przez prezydenta RP projekty dotyczące KRS i Sądu Najwyższego.
Przeczytaj całość >>>