105 Urodziny Niepodległej - Gdynia 11.11.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
31944
post-template-default,single,single-post,postid-31944,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

105 Urodziny Niepodległej – Gdynia 11.11.2023

11 listopada, Święto Niepodległości Komitet Obrony Demokracji Region Pomorski uczcił w Gdyni na paradzie 105 urodziny Niepodległej.
Po raz kolejny przeszliśmy ulicami Gdyni w barwnej, licznej paradzie. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele partii politycznych, senatorowie, posłowie, uczniowie, harcerze oraz wojskowi i grupy rekonstrukcyjne. W paradzie nie brali udziału przedstawiciele PiSu. W samo południe wspólnie odśpiewaliśmy hymn i wyruszyliśmy spod Urzędu Miejskiego na al. Piłsudskiego, przeszliśmy ulicą Świętojańską na Skwer Kościuszki, gdzie powitali nasi włodarze Gdyni.
Trzykrotnie konferansjerzy prowadzący zapowiedzi przedstawiający uczestników parady wymieniali Komitet Obrony Demokracji Region Pomorski i opisywali zakres naszej działalności odczytując tekst: Komitet Obrony Demokracji jest ruchem społecznym i stowarzyszeniem powstałym w grudniu 2015 r. w reakcji na działania rządu, które zagroziły praworządności i niezależności sądownictwa w Polsce. Od tego czasu nieprzerwanie bronimy demokracji, praw obywatelskich, wartości konstytucyjnych i unijnych. Organizowaliśmy największe od upadku komunizmu masowe protesty w Polsce. KOD jest niezależny od partii politycznych, organizacji religijnych lub wyznaniowych i zachowuje neutralność w sprawach światopoglądowych.
.
.
.
.
.
.
.
.