03-04.07.: Protesty pod Sądem w Zielonej Górze - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
17684
post-template-default,single,single-post,postid-17684,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

03-04.07.: Protesty pod Sądem w Zielonej Górze

W dniu 4 lipca o godz. 15:00, KOD Lubuskie i zielonogórski OSK, zorganizowały przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze połączony protest przeciw niekonstytucyjnym ustawom usuwającym z urzędu sędziów Sądu Najwyższego, w tym I Prezes tego Sądu, prof. Małgorzatę Gersdorf, oraz przeciw kontynuacji prac nad zaostrzaniem ustawy aborcyjnej.
Pikieta była jednocześnie formą podziękowania i wsparcia udzielonego I Prezes SN w zw. z jej decyzją o pozostaniu na swoim stanowisku do czasu, na jaki została powołana i który Konstytucja RP ustala na 6 lat.
Po stanowisku w tej sprawie, wyrażonym przez przedstawicieli KODu, głos zabrał przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego – Czesław Fiedorowicz, a po nim przedstawiciele SLD i Nowoczesnej.
Dzień wcześniej, kilkuosobowa grupa członków i sympatyków KOD, zebrała się w Żarach.

W mediach:
Gazeta Lubuska: Protest przed sądem w Zielonej Górze [WIDEO, ZDJĘCIA]
Gazeta Wyborcza: „Wolne sądy, wolni ludzie!” Pikieta przed sądem w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]