Ziobro musi odejść – Koszalin, 25.08.2019 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
19050
post-template-default,single,single-post,postid-19050,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Ziobro musi odejść – Koszalin, 25.08.2019

Około 130 osób manifestowało w niedzielę wieczorem przed koszalińskim Sądem Okręgowym. Domagaliśmy się dymisji Zbigniewa Ziobry, odpowiedzialnego za funkcjonowanie farmy trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Przypomnijmy: aferę ujawniła skruszona hejterka Emilia Sz., a chodzi o kampanię nienawiści przeciwko sędziom i wszystkim, których pisowski reżim uważa za wrogów.
Poza członkami i sympatykami KOD-u przed sądem w Koszalinie pojawiło się niemało polityków partii demokratycznych. Byli też wolontariusze zbierający podpisy zarówno pod listami Koalicji Obywatelskiej, jak i Lewicy. Nic w tym dziwnego, wybory parlamentarne za pasem.
Przemawiali Katarzyna Paprocka, Marianna Urycka i Tomasz Rogowski z KOD-u, a także przedstawiciele partii, w tym m.in. Barbara Grygorcewicz z PO, Jerzy Kotlęga z SLD czy też będący członkiem .Nowoczesnej, ale startujący z komitetu PSL Radosław Lubczyk. Mówcy podkreślali, że są przekonani o tym, że Ziobro musiał wiedzieć o tym, co się wyczynia w podległym mu resorcie.
Błażej Papiernik, również z .Nowoczesnej, zamiast mówić wolał zaśpiewać. Brawurowo wykonał utwór „Wind of Change” zespołu Scorpions.
– Przyda się nam wszystkim trochę nadziei i optymizmu – wyjaśnił Błażej.
Pod sam koniec manifestacji wystąpił gość KOD-u Koszalin, czyli wypoczywający w Mielnie opolski koder i adwokat Jacek Różycki. Jacek zacytował dwóch znanych prawników: rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara i prof. Marcina Matczaka. Przypomnijmy, że ten pierwszy mówił niedawno w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”, że obecnej władzy „chodzi o podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości w taki sposób, żeby w sądach nie mogły się wydarzyć rzeczy, które mogłyby zaszkodzić rządzącym”. Ten drugi zaś napisał w komentarzu w tejże gazecie, że „demontaż państwa prawa spowodował, że kiedy strażnicy prawa łamią prawo, nie ma kto ich pilnować”.
Opolski koder zacytował też… byłego pisowca Adama Hofmana. Przypomnijmy, że Hofman pochwalił hejterską kampanię, skrytykował tylko pisowskich hejterów za to, iż prowadzili ją na tyle nieudolnie, że wpadli.

Napisał Krzysztof Ulanowski/ KOD Koszalin/KOD Zachodniopomorskie