Zgromadzenie Narodowe - Gdynia - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15097
post-template-default,single,single-post,postid-15097,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zgromadzenie Narodowe – Gdynia

Na piątego grudnia Andrzej Duda zwołał Zgromadzenie Narodowe.
5 grudnia głosowane będą w Sejmie ustawy o SN oraz o KRS, które podporządkują niezależne sądownictwo partii rządzącej. Prawo i Sprawiedliwość bez jakichkolwiek konsultacji, bez debaty na temat proponowanych zmian, a w szczególności narzucając z góry niekonstytucyjne poprawki, nie liczy się z demokracją oraz państwem prawa, jakim jest jeszcze Polska.
Prawo i Sprawiedliwość pokazało także, że weta prezydenckie nie mają żadnego znaczenia. Prezydent w dużej mierze uległ. Poddał się. Może to była jedna wielka ustawka polityczna. Pogląd ten znakomicie oddaje stanowisko doradcy prezydenckiego – Pani Zofii Romaszewskiej, która uznała, że „jest ok”. Przypominamy Wam, że Pani Romaszewska nie chciała, aby w proces wybierania sędziów mieszać Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego w jednej osobie. Obecnie nie przeszkadza jej jednak, aby sędziów proponowali prokuratorzy w liczbie 25, których szefem jest nie kto inny jak… Prokurator Generalny. Priorytetem Prokuratora nie jest niezależność Sędziów, a skazanie obwinionego/oskarżonego!
5 grudnia zwołujemy własne Zgromadzenie Narodowe!
Musimy razem wykrzyczeć – Nie! Nie jest ok! Nie zgadzamy się na niszczenie trójpodziału władzy. Nie zgadzamy się na niszczenie wartości o które tak zajadle walczyli nasi rodzice/dziadkowie. Nie! Nie jest ok!
05.12.2017, Gdynia, godz. 19.00
Sąd Rejonowy w Gdyni
Plac Konstytucji 5
Wydarzenie na fb >>>