Zapraszanie KOD na spotkania, nie na Uniwersytecie Warszawskim - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15798
post-template-default,single,single-post,postid-15798,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zapraszanie KOD na spotkania, nie na Uniwersytecie Warszawskim

Stowarzyszenie studentów ze Szwecji UMEÅ ASSOCIATION OF INTERNATIONAL AFFAIRS podczas wyjazdu do Polski miało 3 cele. Spotkanie z KOD, spotkanie z UNHCR Polska oraz wizyta w byłym obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Potwierdzone wynajęcie sali na Uniwersytecie Warszawskim zostało jednak wycofane, po otrzymaniu przez Uniwersytet informacji, że na spotkanie zaproszony był KOD. W poniedziałek zwrócimy się do rektora UW z prośbą o wyjaśnienie powodu anulowania rezerwacji w dniu poprzedzającym spotkanie. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni odpowiedzią uczelni i mamy nadzieję, że zaszło jakieś nieporozumienie, a gdy w przyszłości którykolwiek związek studencki zapraszałby KOD na spotkanie, to uczelnia nie będzie miała powodów, aby utrudniać jego realizację.

Ponad dwugodzinna dyskusja zorganizowana poza kampusem uczelni zakończyła się deklaracją podtrzymywania kontaktu i współpracy. Studenci byli chwilami zszokowani złożonością sytuacji politycznej w Polsce i trzymają kciuki za nasze poczynania w przyszłości. Dziękując za rozmowę, nasi goście zapewnili nas o jak najszerszym rekomendowaniu spotkania z KOD wszystkich zaprzyjaźnionych prodemokratycznych stowarzyszeń w Europie, które wybierają się z wizytą do Polski.