Zapraszamy do Klubu Książkowego KOD-u Małopolskie! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
32059
post-template-default,single,single-post,postid-32059,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zapraszamy do Klubu Książkowego KOD-u Małopolskie!

Co miesiąc, z zasady w pierwszą środę miesiąca (choć czasem zdarzają się przesunięcia) spotykamy się online o godzinie 20:00, aby omawiać wybrane książki. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę, 6 grudnia, tradycyjnie o godzinie 20:00. Jako kanwę do dyskusji proponujemy książkę „Chłopki” Joanny Kuciel-Frydryszak.

Joanna Kuciel-Frydryszak daje wiejskim kobietom głos, by opowiedziały o swoim życiu: codziennym znoju, lękach i marzeniach. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie.

Autorka „Służących do wszystkiego” wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas gdy Maryśki i Kaśki wyruszają do miast, by usługiwać w pańskich domach, na wsiach zostają ich siostry i matki: harujące od świtu do nocy gospodynie, folwarczne wyrobnice, mamki, dziewki pracujące w bogatszych gospodarstwach. Marzące o własnym łóżku, butach, szkole i o zostaniu panią. Modlące się o posag, byle „nie wyjść za dziada” i nie zostać wydane za morgi. Dzielące na czworo zapałki, by wyżywić rodzinę. Często analfabetki, bo „babom szkoły nie potrzeba”.

(za lubimyczytac.pl)

Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji. Przeczytanie książki nie jest bezwzględnie wymagane, ale mile widziane 😉

Dane spotkania na zoomie: identyfikator spotkania: 863 7939 1943, kod dostępu: 538074
Można też skorzystać z linku: link do spotkania

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie KOD Małopolska; tamże można znaleźć też informacje o wcześniej omawianych książkach.
Jeżeli chcesz dostawać mailowe informacje o planach i kolejnych wydarzeniach Klubu Książkowego, napisz o tym maila na adres prowadzącego.
Można też oddać głos w ankiecie dotyczącej wyboru kolejnej książki pod adresem: Propozycje książek do omawiania w Klubie Książkowym oraz zostawić oceny książek i komentarze do nich pod adresem  http://klubksiazkowy.online

Zapraszamy!