Zakłócenia na Strajku Obywatelskim w Lublinie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11379
post-template-default,single,single-post,postid-11379,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zakłócenia na Strajku Obywatelskim w Lublinie

Ponad 80 miast z całej Polski demonstrowało 13 grudnia podczas Ogólnopolskiego Strajku Obywatelskiego. Jednym z nich był także Lublin. Manifestacja odbyła się przy ul. Królewskiej, przed siedzibą „Solidarności”. Nie obyło się jednak bez zakłóceń.
„Solidarność” oraz narodowcy chcieli zakłócić demonstracje m. in. puszczając z głośników przemówienie Jaruzelskiego z 1981 r. , który obwieszczał wówczas wprowadzenie stanu wojennego. 35 lat temu słuchałam w celi więziennej tego przemówienia, a dzisiaj pseudo-Solidarność mnie zagłusza – skomentowała Barbara Szubert, najdłużej internowana kobieta w Polsce.
„Gdzie jest Bolek?” , czy „Raz sierpem , raz młotem, czerwoną hołotę” krzyczeli także młodzi ludzie z Marianem Kowalskim na czele, którzy chcieli zakłócić protesty. Jednak nie udało im się zbyt mocno zagkuszyć strajku.
Jak zapowiedział Bartosz Sierpniowski z lubelskiego Komitetu Obrony Demokracji, w środę rano złoży na policji doniesienie w związku z próba zakłócenia protestu zarówno przez NSZZ Solidarność jak i Mariana Kowalskiego.