Zachodniopomorskie profrekwencyjne PIKODy przedwyborcze - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
18107
post-template-default,single,single-post,postid-18107,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zachodniopomorskie profrekwencyjne PIKODy przedwyborcze

W miesiącach przed wyborami samorządowymi w Szczecinie, Koszalinie i Kołobrzegu odbywało się wiele spotkań i akcji zachęcających do udziału w wyborach.

Koszalin 6, 7, 14 października 2018

Profrekwencyjny rajd rowerowy
Trzynaście kilometrów wokół Koszalina. Przystanki przed Atrium i Emką. Rozmowy z ludźmi.
Czy koszalinianie wezmą udział w wyborach?
W przedwyborczym rajdzie rowerowym KOD-u Koszalin wzięło udział 23 cyklistów i jeden biegacz – autor relacji 😉
W sobotę 6.10.2018 rowerzyści przemierzali ulice Koszalina obwieszeni hasłami  „Twój głos, twój los”, „Nie bądź durny, idź do urny” czy też „Nie śpij, bo cię przegłosują”. Czy koszalinianie te wybory prześpią? Z ich deklaracji wynika, że nie.
Szersza relacja z rajdu -> tutaj

Punkt Informacyjny KOD-u na koszalińskiej giełdzie
W niedzielę 7.10.2018 na koszalińskiej giełdzie stanął Punkt Informacyjny KOD-u, w ramach którego zachęcaliśmy mieszkańców miasta i okolic do udziału w wyborach samorządowych.
Obecni na giełdzie na naszą obecność reagowali różnie. Jedni mijali obojętnie, inni zatrzymywali się, brali materiały i zaznaczali na wystawionej przez nas tablicy, czy zamierzają iść na wybory czy też nie. Niektórzy chwilę się wahali, tłumacząc że nie mieszkają w Koszalinie. Tym tłumaczyliśmy, że głosować powinno się nie tylko w naszym mieście.
Swój udział w wyborach zadeklarowało ok. 90 proc. biorących udział w sondzie.
Szersza relacja z PIKODu -> tutaj
Punkt Informacyjny KOD-u (PIKOD), który stanął na koszalińskiej giełdzie w niedzielę 14.10.2018 uwieńczył naszą kampanię zachęcania mieszkańców miasta i okolic do udziału w wyborach.
W przeciwieństwie do poprzedniej niedzieli, pogoda tym razem była piękna, słoneczna, a ludzi na giełdzie zdecydowanie więcej.
– Na straganie w dzień targowy takie toczą się rozmowy: czy spotkamy się na wyborach, czy sami wybierzemy prezydenta, czy pozwolimy go raczej wybrać naszemu sąsiadowi – rozpoczął tymczasem przemowę Maciej Mielczarek, koordynator naszej akcji. – Nie pozwalasz sąsiadowi, żeby wybierał za ciebie twój telewizor, dlaczego zatem ma za ciebie wybrać samorządowców?
Słów tych wkrótce nauczyliśmy się na pamięć, gdyż Maciek powtarzał je jeszcze wiele razy.
Obecnym na giełdzie ludziom rozdawaliśmy zwinięte w ruloniki materiały: plakaty z Konstytucją, ulotki na temat KOD-u Koszalin, informacje o wyborach i o możliwości kształtowania przez mieszkańców swojej małej ojczyzny.
Ludzie brali materiały dość chętnie, choć jeszcze chętniej częstowali się wystawionymi przez nas cukierkami i ciastkami.
Wielu pytało jakich kandydatów promujemy. Trudno się dziwić tym pytaniom, skoro na giełdzie nie brakowało stoisk różnych ugrupowań startujących w wyborach. Tym odpowiadaliśmy, że namawiamy do pójścia do urn i głosowania zgodnie z sumieniem.
Pamiętajmy bowiem, że w 2015 r. PiS wybrała nie większość obywateli, lecz zaledwie 18,6 proc. uprawnionych do głosowania. W pewnym sensie partia rządząca wygrała więc dzięki połowie społeczeństwa, która pozostała w domach.
Szersza relacja z PIKODu -> tutaj
Wszystkie relacje z Koszalina napisał Krzysztof Ulanowski z KODu Koszalin/Zachodniopomorskie

Kołobrzeg 14 października 2018

Każdy głos się liczy, nawet ten nieważny, oddany świadomie w proteście przeciwko bylejakości oferty politycznej.
W Kołobrzegu w ramach punktu informacyjnego KOD zachęcaliśmy do wzięcia udziału w wyborach samorządowych.
Rozdawaliśmy ulotki z informacją o głosowaniu, materiały Państwowej Komisji Wyborczej, obwieszczenia komisji wyborczych o listach kandydatów.
Więcej -> tutaj
Tekst i zdjęcia Andrzej Libera, KOD Kołobrzeg/Zachodniopomorskie

Szczecin 14 października 2018

W niedzielę 14.10.2018 tradycyjnie ustawiliśmy nasz szczeciński PIKOD, Punkt Informacyjny KOD, na Jasnych Błoniach.
Wiodącym tematem i celem rozmów z mieszkańcami Szczecina było zachęcenie do udziału w wyborach samorządowych. Pogoda była prawdziwie letnia, Jasne Błonia pełne spacerowiczów – więc i frekwencja dopisała.
Rozdaliśmy mnóstwo ulotek, co prawda kilka osób uciekło od nas jak od trędowatych, ale ogólnie zainteresowanie było duże, chętnie też ludzie rozmawiali.
Fotorelacja Krzysztofa Wojteckiego -> tutaj