Wykład LUD dra M. Krotoszyńskiego „Rozrachunek z przeszłością…” - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14384
post-template-default,single,single-post,postid-14384,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wykład LUD dra M. Krotoszyńskiego „Rozrachunek z przeszłością…”

23 października zapraszamy na wykład otwarty Latającego Uniwersytetu Demokracji w Poznaniu
Zapraszamy na wykład otwarty dra Michała Krotoszyńskiego „Rozrachunek z przeszłością w demokratycznym państwie prawa. Granice i praktyka rozliczeń”, który odbędzie się w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji w Poznaniu w poniedziałek, 23 października, o godz. 18:00, w sali konferencyjnej na poziomie A biurowca Delta, przy ul. Towarowej 35.

W trakcie wykładu zostanie przedstawiona problematyka rozliczeń z poprzednim ustrojem – wciąż aktualna w polskiej debacie publicznej – w perspektywie prowadzonych od lat w nauce światowej badań nad transformacjami ustrojowymi. Zarysowane zostaną: sposoby, na jakie państwa rozliczają niełatwą przeszłość, problemy związane z takim rozrachunkiem oraz zalecenia, jakie formułuje się w tym zakresie. Omówione zostaną też polskie doświadczenia w odniesieniu do polityki wobec przeszłości, z uwzględnieniem zmian, jakie w tej dziedzinie zaszły w ostatnim czasie.
Wykład poprowadzi Michał Krotoszyński – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji UAM. Radca prawny. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień rozliczeń z przeszłością, wykładni prawa oraz aksjologii. Problematyce rozrachunków z minionym ustrojem poświęcona jest jego książka „Modele sprawiedliwości tranzycyjnej”, która ukazała się w 2017 r. nakładem Wydawnictwa Naukowego UAM.
Wydarzenie na Facebooku.
Latający Uniwersytet Demokracji
Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska