Wybory w Rzeszowie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
23347
post-template-default,single,single-post,postid-23347,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wybory w Rzeszowie

Już w maju w Rzeszowie odbędą się wybory na urząd prezydenta miasta.

KOD wielokrotnie mówił o konieczności jednoczenia się wszystkich opozycyjnych ugrupowań. Na rzeszowskim rynku obok siebie stanęli przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i ruchu Szymona Hołowni, popierając samorządowca Konrada Fijołka jako kandydata na urząd prezydenta miasta.

Kuba Karyś o wyborach i jedności ugrupowań opozycji: „To będzie pojedynek fundamentalny nie tylko dla losów Rzeszowa i Podkarpacia, ale i dla całej Polski w perspektywie roku 2023. Rzeszów – jak na stolicę innowacji przystało pokaże bowiem jako pierwszy opozycyjną zdolność do kompromisu, do mobilizacji, do wyrzeczeń wobec wielkiego wyzwania. Jeśli to się nie uda, to nie tylko stracimy na lata dla demokracji stolicę Podkarpacia, ale może być, że bezpowrotnie stracimy wiarę i nadzieję na odzyskanie demokracji w Polsce.” Dzisiaj – tak jak nigdy wcześniej wierzę, że to się uda i hasło #ocalimyRzeszów rozleje się po całej Polsce, więc przy pomocy przyjaciół, sympatyków i wszystkich, dla których demokratyczne wartości są najważniejsze – razem z Konradem i całym prodemokratycznym ludem – nasz Rzeszów uratujemy i stąd rozpocznie się marsz ku demokratycznej Polsce.
A wszystkim malkontentom powtarzam – zastanówcie się co jest priorytetem. Co jest najważniejsze. O co dzisiaj w Polsce chodzi. To bardzo ważne – dzisiaj w Rzeszowie najważniejsze”.

 

KOD rozpoczyna rekrutację osób chętnych do Obywatelskiej Kontroli Wyborów podczas wyborów prezydenta miasta Rzeszowa. Zgłaszać można się poprzez formularz na stronie okw.info.pl 

Mamy trudną sytuacje pandemiczną, szczególnie liczymy więc na osoby, które zostały zaszczepione lub przeszły już chorobę i mają przeciwciała.

fot. Wit Hadło