Wybory pod lupą KOD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
33202
post-template-default,single,single-post,postid-33202,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wybory pod lupą KOD

Zliczyliśmy głosy, obserwowaliśmy głosowanie, kontrolowaliśmy proces wyborczy — wolontariusze Obywatelskiej Kontroli Wyborów nie zawiedli podczas ostatnich wyborów samorządowych w regionie świętokrzyskim.

Mimo mniejszego zainteresowania drugą turą wyborów w niedzielę 21 kwietnia Obywatelska Kontrola Wyborów w Kielcach nie zawiodła. Wzięło w nie udział 89 obserwatorów. 59 osób było obecnych podczas liczenia głosów, w tym 51 w Kielcach. Tym razem OKW podała wyniki z największych miast w Polsce, m.in. z Kielc, jak zwykle wcześniej niż Państwowa Komisja Wyborcza. Już przed północą mieliśmy wyniki z 67 komisji. O godz. 23 raportowaliśmy na stronie OKW:
Agata Ewa WOJDA 55.5%
Marcin STĘPNIEWSKI 44.5%
Dane z 45/95 (47.4%) komisji.
W stosunku do ostatecznych wyników różniły się one mniej niż 2 pkt. procentowe.
– Dziękuję wszystkim za włożony wysiłek, rzetelność i zainteresowanie. Pokazaliśmy, że dbałość o demokrację mamy we krwi, że nie odpuszczamy — komentuje Krzysztof Palacz, koordynator OKW w regionie świętokrzyskim.
Członkowie i sympatycy KOD zebrali też wiele ciepłych słów za poparcie od zwyciężczyni Agaty Wojdy oraz jej sztabu wyborczego. Wszyscy demokraci nie kryją satysfakcji, że w stolicy województwa prezydentką będzie przedstawicielka ugrupowania demokratycznego, która pokonała przedstawiciela partii niszczącej demokrację i praworządność w Polsce.