Wybory 10 maja wygrał Hołownia - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
21465
post-template-default,single,single-post,postid-21465,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wybory 10 maja wygrał Hołownia

Stało się! Szymon Hołownia wygrywa w I turze, zdobywa 51% głosów (wyniki głosowania poniżej). Świętokrzyski KOD pokazał, że można zrobić wybory, jak się chce…

Głosować można było na stronie internetowej świętokrzyskiego KOD-u w niedzielę 10 maja od godz. 7 do 21. „Dziękujemy. W naszych niepowszechnych, dziwnych, nieprzejrzystych wyborach, czyli dokładnie takich, jakie chciał zrobić PiS, tylko nie potrafił, rozstrzygnęliśmy losy polskiej prezydentury w kadencji 2020-25. Żegnaj Andrzeju Dudo, szykuj się na Trybunał Stanu za wielokrotne złamanie polskiej Konstytucji” – napisali organizatorzy po zakończeniu głosowania.

W parodii wyborów prezydenckich wzięło udział prawie 500 osób. Szymon Hołownia otrzymał 51% głosów, druga była Małgorzata Kidawa Błońska (24%), na podium znalazł się Robert Biedroń (14%). Pozostałe wyniki: Władysław Kosiniak-Kamysz 5%, Krzysztof Bosak 3%, Andrzej Duda 2% (9 głosów), Paweł Tanajno 1%.

„Zdajemy sobie sprawę, że nasze głosowanie ma wady — nie było właściwej kampanii wyborczej, nie wszyscy mogą wziąć udział w głosowaniu (choć dostępne jest ono z całego świata), ktoś może głosować nie w swoim imieniu, a nawet może głosować osoba nieuprawniona (poniżej 18. roku życia). Są to jednak dokładnie te same wady, jakie ma głosowanie kopertowe, którego nie udało się zorganizować PiS-owi. Nam się uda i będziemy mieć nowego prezydenta!”
– pisali organizatorzy, zachęcając do wzięcia udziału w wyborczej zabawie.