WSPIERAMY SĘDZIÓW NIEZALEŻNYCH - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22914
post-template-default,single,single-post,postid-22914,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

WSPIERAMY SĘDZIÓW NIEZALEŻNYCH

Gdyby nie ludzie… gdyby nie tak dzielni i prawi ludzie, jak ci wszyscy Sędziowie, którzy masowo, w całej Polsce zaprotestowali w geście wsparcia swojej koleżanki i kolegów, sędzi Beaty Morawiec, sędziego Igora Tuleyi i Pawła Juszczyszyna, Polska byłaby już krajem, w którym to politycy partii rządzącej orzekają, kto jest winny i jaką musi ponieść karę.

Gdyby nie tacy ludzie, jak nasze koleżanki i koledzy, którzy przyszli o godz. 15.00 pod Sąd Okręgowy na pl. Dąbrowskiego dać świadectwo, jak bardzo podziwiamy sędziowską niezawisłość i jak wspieramy sędziów w walce o niezależność, sędziowie być może czuli by się w swojej walce osamotnieni. A potem jeszcze o 19.00, mimo paraliżującego mrozu przyszli pod Wojewódzki Sąd Administracyjny by zamanifestować wsparcie dla sędziów i wszystkich prawników, którzy praworządność mają we krwi.

Gdyby nie ci wszyscy dzielni ludzie… gdzie bylibyśmy teraz wszyscy?

„Jeśli chcesz ujrzeć tęczę, musisz dzielnie przetrwać deszcz”.
Masashi Kishimoto

Każdy deszcz kiedyś w końcu przestanie padać.

_Mirek Michalski