Wolny Balkon - Wolna Polska - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
8073
post-template-default,single,single-post,postid-8073,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wolny Balkon – Wolna Polska

Wolny Balkon - Wolna Polska
Mateusz Kijowski

Święto Wolności 4 czerwca to bardzo ważny dzień. Wolność doceniamy szczególnie wtedy, kiedy jest ona zagrożona. A tak się dzieje dzisiaj w Polsce. Ludzie boją się wyrażać publicznie swoje poglądy. Bywają wyrzucani z pracy za brak uległości wobec rządzącej partii lub jej popleczników i pomocników.
Wolne media publiczne zostały zamienione w tubę propagandową rządu, który jest jedynie ramieniem wykonawczym prezesa. Ramię ustawodawcze prezesa zamyka usta opozycji w Sejmie. Prokuratura została podporządkowana całkowicie woli politycznej przełożonych. Obywatele inwigilowani bez wiedzy sądu w internecie nie muszą być nawet informowani o tym, jakie informacje o nich zgromadzono nawet po zakończeniu postępowania i ewentualnym uznaniu ich za niewinnych. Właściciele ziemi rolnej nie mogą nią swobodnie dysponować – nawet przekazanie jej dzieciom w spadku może być niemożliwe.
Oczywiście niemożliwym byłoby wymienić wszystkie naruszenia i zagrożenia dla wolności obywateli ze strony władzy w Polsce. W takiej sytuacji musimy budować naszą wolność sami. Budować ją w sobie, budować ją wokół nas. Tyle będziemy mieli wolności, ile jej sobie wywalczymy.
Marsz „Jesteśmy i będziemy w Europie” 7 maja przechodził pod Wolnym Balkonem. To powinien być dla nas wszystkich przykład.
4 czerwca udekorujmy swoje miejsca. Wywieśmy flagi polskie i europejskie. Wywieśmy transparenty i hasła. Pokażmy, że Polska jest wolna. Że nie zginęła, kiedy my żyjemy. Oznaczmy wszystkie miejsca w Polsce, gdzie wolność jest wartością ważną i szanowaną.
Dał nam przykład Wolny Balkon…