Wolne Sądy to Wolna Polska - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15290
post-template-default,single,single-post,postid-15290,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wolne Sądy to Wolna Polska

Wolne Sądy to Wolna Polska
Opole, Plac Daszyńskiego

12.12.2017, godz. 19.00 Wydarzenie na FB >>>
13.12.2017, godz. 19.00 Wydarzenie na FB >>>
Sejm, łamiąc Konstytucję RP, przegłosował ustawy kończące niezależność sądów i dające PiS całkowitą kontrolę nad zatwierdzeniem wyników wyborów przez Sąd Najwyższy. Całkowitej dewastacji ulega Krajowa Rada Sądownicza. Sejmowe prace nad ordynacją wyborczą zmierzają do umożliwienia fałszowania wyborów. W tym tygodniu niezgodne z Konstytucją ustawy trafią do Senatu. Jeszcze przed końcem roku można się spodziewać prezydenckiego podpisu pod nimi – tym samym prezydent złamie po raz kolejny Konstytucję RP. Tamy temu bezprawiu nie postawi Trybunał Konstytucyjny, który został przez PiS upolityczniony i zniszczony – została z niego atrapa na usługach reżimu. Podobny los czeka SN, KRS oraz wolne wybory. Lada dzień formalno – prawnie Polska znajdzie się przed rokiem 1989, a sławetne słowa Joanny Szczepkowskiej z owego czasu, że „w Polsce skończył się komunizm” stracą na znaczeniu, gdyż nie będą już aktualne. Nie fascynuj się zmianą premiera i rekonstrukcją rządu – w zaistniałej sytuacji nie ma to kompletnie żadnego znaczenia – to zasłona dymna…

Polska rękami swoich przedstawicieli, sama i z własnej woli (tego w naszej historii jeszcze nie było), zrezygnuje z trójpodziału władzy, zrezygnuje z bycia państwem wolnym i demokratycznym, zrezygnuje z bycia w Europie, zrezygnuje ze wszystkich zdobyczy, jakie nam przyniosła „Solidarność” pod wodzą Lecha Wałęsy.
Posłowie PiS z Opolszczyzny, których rękami odbywa się demontaż Twojej wolności oraz Twoich praw to: Katarzyna Czochara, Antoni Duda, Patryk Jaki i Bartłomiej Stawiarski.
Jan Paweł II w encyklice „Centesimus Annus” pisał o demokracji w następujący sposób: Ten porządek odzwierciedla realistyczną wizję społecznej natury człowieka, która wymaga odpowiedniego prawodawstwa dla ochrony wolności wszystkich. Dlatego jest wskazane, by każda władza była równoważona przez inne władze i inne zakresy kompetencji, które by ją utrzymywały we właściwych granicach. Na tym właśnie polega zasada 'państwa praworządnego’, w którym najwyższą władzę ma prawo, a nie samowola ludzi.”
Pomyśl o swojej przyszłości, o swoich dzieciach, wnukach, bliższej i dalszej rodzinie.
Nie mów, że nie warto walczyć, kiedy nawet nie spróbowałeś. Lepiej mieć satysfakcję z podjęcia nawet małego kroku, niż żałować całe życie, że nic się nie zrobiło.
Dołączcie do nas. Bez względu na to, jak to się skończy, niech nie skończy się w ciszy.
Komunikat KOD wzywający do działania: http://bit.ly/2BRaYiy
***
Jarosław Kurski: W antykomunistycznym podziemiu nazywaliśmy siebie „opozycją demokratyczną”, bo sam fakt sprzeciwu wobec obozu władzy oznaczał, że stało się po stronie demokracji. Czas wrócić do tej nazwy. http://bit.ly/2BXfE7o
Warto przeczytać – Tygodnik Powszechny, „Wymiar niesprawiedliwości”: http://bit.ly/2nKO0aJ
***
Bieżących informacji KOD Opolskie szukaj na naszym regionalnym fanpage W TYM MIEJSCU  oraz na grupie wojewódzkiej W TYM MIEJSCU. Relacje mediów z ostatnich wydarzeń są W TYM MIEJSCU.

Źródło: KOD Opolskie