Wolna Polska na Marszu Wolności - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12394
post-template-default,single,single-post,postid-12394,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wolna Polska na Marszu Wolności

6 maja w Warszawie cała wolna Polska spotka się na MARSZU WOLNOŚCI, w którym wraz z Komitetem Obrony Demokracji – jako oficjalnym partnerem wydarzenia i Platformą Obywatelską – jako organizatorem wezmą też udział dziesiątki innych partii, organizacji, stowarzyszeń i ruchów społecznych. A przede wszystkim: wolne Polki i Polacy!
Po co jest ten Marsz? Rok temu ulicami stolicy udało nam się wspólnie poprowadzić największy marsz w historii Polski po 1989 roku – „Jesteśmy i będziemy w Europie”. W marszu wzięło udział ponad 200 tysięcy osób. Szli w nim ludzie oburzeni sposobem sprawowania władzy przez rządzącą partię i zaniepokojeni kierunkiem, w którym pod dyktatem PiS zmierza Polska. Hasła, które wówczas można było przeczytać na transparentach, niestety nie straciły nic ze swej aktualności. Przeciwnie: rząd Prawa i Sprawiedliwości drastycznie zaostrza antyeuropejską politykę i retorykę, ośmieszając i rujnując reputację i pozycję naszej ojczyzny we wspólnej europejskiej rodzinie.
Pragniemy, żeby MarszWolności był wielką wspólną demonstracją przywiązania Polek i Polaków do wartości europejskich. Chcemy, by był ostrzeżeniem dla PiS i ludzi, którzy w imieniu tej partii sprawują władzę – bo nie robią tego w imieniu wszystkich Polaków, a jednynie oszukanej ich mniejszości. Ostrzegamy, że nie pozwolimy na łamanie Konstytucji oraz na niszczenie demokracji. I nie zgadzamy się na wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.
Polacy czują się Europejczykami, a europejskość to praworządność. Przywiązanie do wartości europejskich to przywiązanie i obrona państwo prawa, wolnych samorządów, niezależności sądownictwa, to wsparcie dla bezcennych w każdym cywilizowanym państwie organizacji pozarządowych, to odpolityczniona świecka edukacja, niezależne i wolne badania naukowe, silna i profesjonalna armia w służbie społeczeństwa a nie rządzącej partii.
Marsz Wolności wspierają federacje samorządowe, Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacje pozarządowe. Poparcie dla idei marszu zadeklarowali ludzie kultury i sztuki, autorytety ze środowiska naukowego i prawniczego oraz wolnych mediów. Dołącz do nas!
6 maja, w sobota, o godz. 13:00, na Placu Bankowym w Warszawie spotkajmy się na Marszu Wolności. Pokażmy wrogom wolności naszą jedność, siłę i determinację!
Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji