Wizyta PIKOD i OKW w Prabutach - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27284
post-template-default,single,single-post,postid-27284,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wizyta PIKOD i OKW w Prabutach

W sobotę 9 lipca 2022 w ramach Obywatelskiej Kontroli Wyborów odwiedziliśmy Prabuty.

Nasze stanowiska rozstawiliśmy w centralnym punkcie miasta. Na miejscu przywitał nas burmistrz Marek Szulc. Byli z nami również przedstawiciele prodemokratycznych partii – senator KO Marek Czarnobaj, przedstawiciel PSL Paweł Cywiński oraz Jerzy Śnieg z Nowej Lewicy, którzy symbolicznie otworzyli OKW w Prabutach. Przedstawiciel Nowej Lewicy Jerzy Śnieg zaprosił nas z PIKOD-em i OKW do Malborka na rodzinny festyn, który odbędzie się w dniach 23-24 lipca 2022. Zaproszenie oczywiście przyjęliśmy. Tradycyjnie dużym wzięciem cieszyło się malowanie koszulek i toreb. Wyjątkowo duże zainteresowanie było też rozdawanymi przez nas ulotkami i egzemplarzami Konstytucji. Nasi wolontariusze, poruszając się po całym mieście, w błyskawicznym tempie rozdali wszystkie materiały dotyczące KOD i OKW. Dwoje mieszkańców złożyło deklaracje przystąpienia do KOD. Są oni przekonani, że znajdzie się wystarcza liczba chętnych, by utworzyć Grupę Lokalną w Prabutach. Rozmawialiśmy też z miejscowymi beneficjentami programu 500+, którzy z ciekawością nas słuchali i zgadzali się, że zamiast 500+ woleliby dobrą pracę i godziwą zapłatę.

Miłym akcentem ze strony miasta było zorganizowanie dla nas wycieczki z przewodnikiem po wodociągach z XVIII wieku. Wycieczka ta zakończyła nasz wyjazd do Prabut.
#KomitetObronyDemokracji
#KODPomorze
#RuchKod