Wiec wyborczy Donalda Tuska w Sopocie - 27.08.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
31340
post-template-default,single,single-post,postid-31340,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wiec wyborczy Donalda Tuska w Sopocie – 27.08.2023

W niedzielę, 27 sierpnia wzięliśmy udział w wiecu wyborczym Donalda Tuska w Sopocie.
Mieszkańcy Trójmiasta i turyści wypełnili Plac Przyjaciół Sopotu po brzegi. Donald Tusk, jak zawsze w żartobliwym tonie rozpoczął swoje wystąpienie. Zauważył, że na jego wiece, zawsze przychodzi więcej obywateli, aniżeli Policji. Polkom i Polakom złożył kilka obietnic. Pierwsza – zwyciężymy 15 października! Druga – to odblokowanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, których wypłatę, przez postępowanie rządu PiS, zablokowała Komisja Europejska – jest tylko jedno państwo, do którego pieniądze z UE nie dotarły. To Polska. Te pieniądze to 500 mln dla każdego polskiego powiatu! Wystarczy odrobina dobrej woli, aby te pieniądze odblokować. Obiecuję, że dzień po wyborach, po zwycięstwie, pojadę do Brukseli i te pieniądze dla Polski odblokuję. Obietnica trzecia – rozliczenie i pojednanie, a nie zemsta. Idziemy do wyborów, żeby pokazać, że potrafimy pogodzić polskie rodziny – zrobię wszystko, by nasze zwycięstwo oznaczało rozliczenie i pojednanie.
Na zakończenie Donald Tusk odniósł się do informacji na temat startu Jarosława Kaczyńskiego z listy w województwie świętokrzyskim – Jarosławie Kaczyński nie unikniesz sprawiedliwości, nawet jak uciekniesz w Góry Świętokrzyskie – żebyś nie czuł się samotny, żebyś poczuł się trochę lepiej – i robię to tylko dla ciebie Jarosławie Kaczyński – wystawię na tej liście, na naszej liście, twojego wicepremiera Romana Giertycha na ostatnim miejscu.
Przed wiecem, rozdawaliśmy ulotki zachęcające do wzięcia udziału w Obywatelskiej Kontroli Wyborów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pozytywny był odbiór akcji #wyborybezpicu.
.