Walentynki w KOD Dolnośląskie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
4668
post-template-default,single,single-post,postid-4668,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Walentynki w KOD Dolnośląskie

Walentynki w KOD Dolnośląskie

Dokładnie o 12.00 w niedzielę na placu Solnym (zwanym już powszechnie „placem KODu”) rozpoczęły się Walentynki z KODem – „Zakochani w demokracji”. Impreza odbywała się pod hasłem: „Nie zaglądajcie nam pod kołdrę ani do Internetu”, toteż na scenie pojawiło się symboliczne łóżko, zasłane pościelą w walentynkowe wyznania.
Do piosenki The Beatels „All you need is love” spontanicznie wyłoniona grupa taneczna wykonała taniec synchroniczny, oparty na krokach cha-chy, który przerodził się w flash mob, porywając za sobą publiczność.
Przy dźwiękach piosenek o miłości (m.in. Skaldów i Maanamu) publiczność wraz z KODowiczami bawiła się znakomicie. Do tańca przygrywał też zespół muzyczny wspierany przez chórek i beat boxerów.
Było publiczne wyznanie miłości („Kocham demokrację, KOD i Ciebie”), a publiczność dostała przypinki i balony z napisem „I love KOD”.

Happening nie miał charakteru politycznego, był radosny i ludyczny. Była to okazja do wspólnego świętowania dla wszystkich w imię miłości i demokracji.
Podobne imprezy, zorganizowane przez regionalne oddziały KOD, odbyły się dziś w różnych miastach Polski, m.in. w Legnicy, Warszawie i Rzeszowie.

Dorota Wojciechowska-Żuk