W rocznicę Traktatów Rzymskich w Katowicach wspólnie śpiewamy „Odę do Radości” - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
29937
post-template-default,single,single-post,postid-29937,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

W rocznicę Traktatów Rzymskich w Katowicach wspólnie śpiewamy „Odę do Radości”

🔹 W dniu 25 marca 1957 r. podpisano dwa traktaty – Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) oraz Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Energii Atomowej (EWEA lub Euratom).
🔹 W 2017 roku, w 60 rocznicę podpisania traktatów Komitet Obrony Demokracji po raz pierwszy zorganizował w całej Polsce wspólne śpiewanie „Ody do radości” – finałowej kantaty z IX symfonii Ludwiga van Beethovena, która jest oficjalnym hymnem Europy przyjętym przez Radę Europy i Unię Europejską. Chcieliśmy ten sposób wyrazić nasze przywiązanie do europejskich wartości – praworządności, wolności słowa, praw człowieka. W ciągu tych sześciu lat w coraz większym stopniu wyrażaliśmy tym śpiewem również narastający niepokój, spowodowany jawnymi działaniami obecnych władz Polski w stronę wystąpienia Polski z Unii.
🔹 Jest to bardzo ważne, zwłaszcza wobec bohaterskiej walki narodu ukraińskiego przede wszystkim o wolność kraju, ale i o europejską orientację Ukrainy.
🔹 W niedzielę 26 marca 2023 r. spotkaliśmy się na Rynku w Katowicach aby wspólnie zaśpiewać „Odę do Radości”.
Zapraszamy do relacji fotograficznej i dziękujemy za piękne zdjęcia.