W Pałacyku Zielińskiego podsumowaliśmy OKW - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
32080
post-template-default,single,single-post,postid-32080,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

W Pałacyku Zielińskiego podsumowaliśmy OKW

Podsumowaliśmy Obywatelską Kontrolę Wyborów w woj. świętokrzyskim. Były dyplomy, tort, szampan, koncert, kuluarowe rozmowy i plany na przyszłość.

W czwartek 23.11.2023 w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach podsumowaliśmy Obywatelską Kontrolę Wyborów w woj. świętokrzyskim. Świętowaliśmy zwycięstwo ugrupowań demokratycznych 15 października i udaną kontrolę wyborów zorganizowaną przez Komitet Obrony Demokracji. Dyplomy odebrali na scenie koordynatorzy lokalni OKW i najstarsi uczestnicy projektu. Wszyscy obserwatorzy i obserwatorki otrzymają e-mailem dyplom podpisany przez byłych prezydentów RP Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego.
Na czwartkowe spotkanie przyjechali uczestnicy OKW z Sandomierza, Jędrzejowa, Końskich i Krakowa (głosowali i kontrolowali wybory w woj. świętokrzyskim). Jesteśmy umówieni na kolejne wybory — OKW nie przestaje działać.
Po części oficjalnej wszyscy wznieśli toast szampanem i skosztowali ogromnego tortu. A na scenie wystąpił z repertuarem poezji śpiewanej zespół Gędzi Chór, którego lider jest członkiem KOD i brał udział w obserwacji wyborów.
OKW to wyjątkowa w skali światowej społeczna akcja kontroli wyborów parlamentarnych. Zgłosiło się do niej prawie 30 tysięcy ochotników, którzy przeprowadzili obserwację zarówno procesu głosowania, jak i liczenia głosów oraz ich raportowania w komisjach wojewódzkich. OKW oparło się również na wynikach wybranych reprezentatywnie ponad 1000 lokalnych komisji. Wyniki były raportowane on-line i zliczane za pomocą unikalnego projektu informatycznego. Dzięki temu na ponad dobę przed oficjalnym ogłoszeniem Państwowej Komisji Wyborczej podaliśmy wyniki poszczególnych komitetów wyborczych z błędem od 0 do 0,4% – dokładniej niż jakiekolwiek pracownie badawcze.