W obronie sądów i ku czci Piotra Szczęsnego - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
25086
post-template-default,single,single-post,postid-25086,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

W obronie sądów i ku czci Piotra Szczęsnego

Dwie demonstracje w ciągu dwóch dni zorganizował świętokrzyski KOD — w obronie niezależnych sądów i w 4. rocznicę samospalenia Piotra Szczęsnego, „szarego człowieka”.

Na kieleckim Rynku we wtorek 19.10.2021 demonstrujący zapalili znicze pod miejskim pręgierzem, który przybrali portretami Piotra Szczęsnego i kwiatami. W ten sposób uczcili pamięć mężczyzny, który 4 lata temu, w wieku 54 lat podpalił się pod warszawskim Pałacem Kultury i Nauki w proteście przeciwko łamaniu konstytucji, gwałceniu demokracji i zabieraniu Polakom wolności przez Zjednoczoną Prawicę, PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Zgromadzeni mieli transparenty, m.in. z cytatami z Manifestu Piotra Szczęsnego, „szarego człowieka”: „Obudźcie się, jeszcze nie jest za późno”, „Obudź się Polsko! Piotr Szczęsny poświęcił życie w imię wolności i demokratycznych swobód”, „TV-PiS szczuje!!! Nie bądź obojętny! Umiera wolność”, „Ja zwykły, szary człowiek, taki jak wy…”.
Dzień wcześniej, 18.10.2021 odbyła się comiesięczna demonstracja pod Sądem Okręgowym w Kielcach przy ul. Seminaryjskiej. Protestujący przemawiali w obronie niezależnych sądów, mieli transparenty „Przywrócić niezależność sądów”, „Mamy dość!”, „Zostajemy w UE”.
Oba protesty organizował Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji.

Więcej zdjęć:

W obronie sądów i ku czci Piotra Szczęsnego