Uchwała w sprawie odznaczenia Antoniego Macierewicza Orderem Orła Białego - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
28071
post-template-default,single,single-post,postid-28071,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Uchwała w sprawie odznaczenia Antoniego Macierewicza Orderem Orła Białego

Uchwała Krajowego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji z dnia 25.09.2022 w sprawie odznaczenia Antoniego Macierewicza Orderem Orła Białego

Krajowy Zjazd Delegatów wyraża oburzenie i sprzeciw wobec odznaczenia Antoniego Macierewicza Orderem Orła Białego przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Order Orła Białego to najstarsze i najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej nadawane za znamienite zasługi cywilne lub wojskowe na rzecz naszej Ojczyzny, które jest nadawane najwybitniejszym Polakom.

Jest rzeczą niedopuszczalną i haniebną, że Kawalerem Orderu Orła Białego został Antoni Macierewicz. Ten człowiek notorycznie wprowadza opinię publiczną w błąd, igra ludzkimi emocjami i rani uczucia rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Zamiast na najwyższe odznaczenia, Antoni Macierewicz zasługuje na surową ocenę polityczną, prawną i moralną.