Uchwała NKZD KOD z dn. 24.11.2019 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
19094
post-template-default,single,single-post,postid-19094,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Uchwała NKZD KOD z dn. 24.11.2019

Uchwała Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów
Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji
z dnia 24 listopada 2019 r.
w sprawie wstrzymania działalności Izby Dyscyplinarnej SN oraz Krajowej Rady Sądownictwa
Działając na podstawie § 27 statutu stowarzyszenia, Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia „Komitet Obrony Demokracji” postanawia, co następuje:
Komitet Obrony Demokracji wzywa do natychmiastowego wstrzymania działalności Izby Dyscyplinarnej, Izby Spraw Publicznych i Kontroli Nadzwyczajnej SN oraz Krajowej Rady Sądownictwa. W świetle kryteriów ocen wyrażonych w wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE organy te nie spełniają niezbędnego dla ich istnienia wymagania niezależności. Ich działalność oznacza pogłębianie chaosu w państwie przez zwiększanie liczby orzeczeń wydawanych przez niekonstytucyjnie obsadzone składy sędziowskie. Państwo nie może pozwolić sobie na utrwalenie takiego stanu anarchii.
Domagamy się przywrócenia europejskich standardów niezależności sądów. Izba Dyscyplinarna i neo-KRS oddzielają nas od Europy.