Uchwała NKZD KOD w sprawie Sądu Najwyższego - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
17446
post-template-default,single,single-post,postid-17446,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Uchwała NKZD KOD w sprawie Sądu Najwyższego

Uchwała nr 01/01/2018
Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia
Komitet Obrony Demokracji
z dnia 30 czerwca 2018 r.
Walne Zebranie Delegatów stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji wyraża najwyższy szacunek i pełne poparcie dla decyzji sędziów Sądu Najwyższego o pozostaniu na stanowiskach wyrażonej w uchwale Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego z dnia 28 czerwca 2018 roku. Szczególne wyrazy solidarności kierujemy w kierunku Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf, która zdecydowała się pozostać na swoim stanowisku do czasu upłynięcia pełnej sześcioletniej, konstytucyjnej kadencji.
Ochrona zagrożonego porządku prawnego w Polsce legła u podstaw powstania Komitetu Obrony Demokracji. Decyzja sędziów Sądu Najwyższego o bezpośrednim zastosowaniu przepisów Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej wzmocni i zainspiruje obywateli w walce o ochronę demokratycznego państwa prawnego. Deklarujemy pełne poparcie dla wszystkich sędziów, którzy zdecydują się na podobny krok, by orzekać w oparciu o ten najważniejszy akt prawny w Polsce – Konstytucję.
Bartłomiej Swaczyna
…………………………………………….
Podpis Przewodniczącego Zjazdu