Trójkołowiec od KOD dla Artura - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
17377
post-template-default,single,single-post,postid-17377,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Trójkołowiec od KOD dla Artura

Trójkołowy rower dla osoby niepełnosprawnej ufundował świętokrzyski KOD. Przekazaliśmy go Arturowi spod Kielc, który do tej pory ćwiczył tylko na rowerze stacjonarnym.

Świętokrzyski KOD ufundował trójkołowy rower dla osoby niepełnosprawnej. Najpierw zbieraliśmy oferty, m.in. za pomocą internetu, aby sprzęt trafił w dobre ręce. Zgłosiło się kilkanaście osób. Dr Lidia Głowicka-Pręgowska dokonała analizy chętnych z medycznego punktu widzenia i wytypowała 30-letniego Artura z porażeniem mózgowym.
W czwartek 21 czerwca przedstawiciele Świętokrzyskiego KOD z szefową Moniką Szafraniec na czele zapakowali rower i dostarczyli go do domu Pana Artura. Pan Artur był bardzo szczęśliwy. Jego rodzice również. Pan Artur od razu wypróbował swój nowy rower. Nie szło mu najlepiej, wynikało to prawdopodobnie z braku wytrenowania. Umówiliśmy się z Panem Arturem, że za miesiąc go odwiedzimy i ponownie ocenimy postępy w dosiadaniu i ujeżdżaniu swojego stalowego rumaka.

Głównym organizatorem tej charytatywnej akcji był nasz KOD-er, autor relacji wideo i zdjęć z wydarzeń KOD, Zbigniew Pręgowski.

– Miło było widzieć uśmiech na twarzy Artura. Mamy nadzieję, że trójkołowy rower, który sprawił mu dzisiaj tyle radości, pomoże mu pokonywać ograniczenia oraz będzie zachętą do aktywności i źródłem dobrego samopoczucia – powiedziała Monika Szafraniec.
Zdjęcia: Zbigniew Pręgowski
/ziem/
Więcej: KOD Kielce