Toruń solidarny z niepełnosprawnymi. Popieramy RON! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16604
post-template-default,single,single-post,postid-16604,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Toruń solidarny z niepełnosprawnymi. Popieramy RON!

Rząd zamiast rozmawiać z RON, stosuje metodę szczucia i pogardy. Od ponad miesiąca na podłodze w Sejmie „mieszkają” osoby niepełnosprawne wraz ze swymi opiekunami.
Nie możemy pozwolić na taka obojętność Państwa wobec ludzi najbardziej dotkniętych i pokrzywdzonych przez los. Dla tego w poniedziałek 21 maja, tak jak w prawie 60 miastach w Polsce spotkaliśmy w Toruniu przy pomniku Kopernika by zamanifestować nasza solidarność z Rodzicami Osób Niepełnosprawnych. Przyszło około 200 osób, w tym wielu rodziców i opiekunów osób dotkniętych niepełnosprawnością. Manifestacja przebiegła bardzo spokojnie, uczestnicy trzymali w rękach transparenty na których wyrażali swe poparcie dla protestujących w Sejmie rodziców. Mogliśmy wysłuchać wielu wzruszających świadectw ludzi, którzy swe życie poświęcili najbliższym.
Dość pogardy!
Zdjęcia Jacek Kraśnicki
#solidarnizRON  #popieramprotestRON
Fotorelacja:
https://photos.app.goo.gl/aXabWNvy8HZCAK8w2