Szlaban dla PiS - my zostajemy w UE! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22557
post-template-default,single,single-post,postid-22557,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Szlaban dla PiS – my zostajemy w UE!

Zainicjowaliśmy akcję „Szlaban dla PiS – my zostajemy w UE”.

Pikiety, happeningi, przemarsze o ograniczonej liczbie uczestników z powodu pandemii, odbyły się m. in. w Gdańsku, Krakowie, Opolu, Łodzi, Kaliszu, Kielcach, Zielonej Górze i Puszczykowie, a także na przejściu granicznym na Podhalu.  W wielu miejscach pikiety stały przed obiektami. które powstały lub korzystały z unijnych dotacji. Najbardziej spektakularny happening odbył się w Krakowie pod wodą zalewu Zakrzówek.

Protestujemy przeciwko planom polskiego rządu zawetowania budżetu UE podczas zbliżającego się szczytu przywódców państw unijnych. Rząd PiS, który od dawna nie uznaje europejskich standardów, nie chce zgodzić się na powiązanie tzw. mechanizmu praworządności z dostępnością funduszy unijnych.

Pamiętacie szlabany na granicach, zanim Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, a potem do strefy Schengen?

Rząd PiS prowadzi nieodpowiedzialną grę obliczoną na wyprowadzenie Polski z Europy, aby bez przeszkód deptać praworządność w naszym kraju. Dla nieograniczonej, dyktatorskiej władzy, gotów jest odrzucić zarówno europejski budżet, jak i wszystkie najważniejsze europejskie wartości.

Nie dopuścimy, aby Polska po raz kolejny w historii oderwała się cywilizacyjnie, kulturowo i gospodarczo od Europy, dołączając do wschodnich dyktatur pod patronatem Rosji. Nie chcemy szlabanów na granicach, kolejnej cywilizacyjnej zapaści i rządu łamiącego prawo, skłóconego ze wszystkimi sąsiadami i odbierającego nam wolność i bezpieczeństwo.

Dlatego my, obywatelki i obywatele tego kraju oświadczamy temu rządowi:
Nie robicie tego w naszym imieniu!
Szlaban dla PiS! My zostajemy w UE!

 


Kraków

 

 

Zakrzówek fot. Tomtom

 


Gdańsk

 

Zielona Góra

 

Łódź

 

Opole

 


Puszczykowo  fot. Filip Ryglewicz

 

Podhale