Szczecin: Czytanie Konstytucji. Niedziela 24.09.2017 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
13533
post-template-default,single,single-post,postid-13533,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Szczecin: Czytanie Konstytucji. Niedziela 24.09.2017

Już wiemy, że prezydenckie propozycje zmian w ustroju polskich sądów wymagają także zmian w Konstytucji a raz otwartą furtkę trudno zamknąć. Na pewno będziemy sprzeciwiać się temu pośpiesznemu, a co za tym idzie nieuczciwemu, majstrowaniu przy naszej ustawie zasadniczej.

Żeby nasz protest niósł za sobą także zmiany w mentalności Polaków i był kolejnym krokiem w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, tekst Konstytucji powinna znać jak największa liczba obywateli. Dlatego w ostatnią niedzielę KOD Zachodniopomorskie zorganizował publiczne czytanie Konstytucji.

Zaprosiliśmy pana Andrzeja Milczanowskiego, ministra spraw wewnętrznych oraz konstytucjonalistkę panią dr Bognę Baczyńską z Uniwersytetu Szczecińskiego. Swój akces zgłosili też politycy PO i Nowoczesnej, Arkadiusz Marchewka i Piotr Misiło.

W Szczecinie zawsze jest dylemat z wybraniem miejsca dla takich wydarzeń, bo nie mamy tu centralnego punktu spotkań, czyli rynku, ale mamy za to najpiękniejsze miejsce świata – Jasne Błonia,które w słoneczne dni są tłumnie odwiedzane przez szczecinian. I tutaj właśnie stanął wczoraj nasz namiot, który tym razem udawał kącik w czytelni – ustawiliśmy biblioteczkę z książkami i wygodny fotel dla czytających.
Publiczności było sporo, większość śledziła odczytywany tekst w otrzymanych od posła Marchewki egzemplarzach Konstytucji. Pan Andrzej Milczanowski i pani Bogna Baczyńska dodatkowo komentowali co ciekawsze ustępy.
Zgromadzenie zaplanowane było na dwie godziny, więc nie udało się doczytać naszej ustawy zasadniczej do końca, ale na pewno w najbliższej przyszłości nastąpi kontynuacja.


napisała Anita Zdrojewska
Autorem zdjęcia jest Krzysztof Wojtecki

Źródło (też fotorelacja): ->  http://kodzachodniopomorskie.pl/