Świętujemy niepodległość, chcemy demokracji - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14707
post-template-default,single,single-post,postid-14707,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Świętujemy niepodległość, chcemy demokracji

Małopolskie organizacje i partie opozycyjne zapraszają na wspólne świętowanie 11 listopada w godzinach 13.30-14.30 na placu Szczepańskim w Krakowie.

„Zbieramy się 11 listopada, aby uczcić niepodległość Polski. Wtedy, w 1918 roku, Polska wydostawała się z niewoli w szczególnym kontekście historycznym. Wojna wyniszczyła zaborców. Nasi przodkowie mimo dzielących ich głębokich różnic wykorzystali szansę. Dzisiaj znajdujemy się w innej sytuacji. Obecny rząd w Polsce stara się wszelkimi siłami wpędzić nasz kraj w międzynarodową izolację. Największy sukces Polski, jakim jest pełnoprawny udział w integracji europejskiej, staje pod znakiem zapytania. Rząd stara się nas skłócić z sąsiadami. Opowieści o rozmaitych międzymorzach brzmią jak zabawne rojenia, ale ich efektem może być osamotnienie naszego kraju. Obecny rząd swoim działaniem ściąga na nas niebezpieczeństwo, które w pewnej perspektywie czasowej może zagrozić nawet bytowi państwa. Osamotnienie Polski i samowyrzucenie się poza nawias integracji europejskiej stanowią zagrożenie egzystencjalne. W Dzień Niepodległości zbieramy się wszyscy, którym wolna, demokratyczna i europejska Polska leży na sercu. Zbieramy się, aby pokazać, że siły opozycji uświadamiają sobie zagrożenie i ogromną odpowiedzialność za państwo, że uświadamiają sobie konieczność porzucenia własnych ambicji i pielęgnowania urazów. W ten dzień spotykamy się dla Polski, dając wyraz naszej woli zaangażowania się dla dobra publicznego. Nie pozwolimy, by przez naszą słabość ludzie, którzy dorwali się do władzy, zniszczyli to wszystko, czego 11 listopada jest symbolem” (Fryderyk Zoll).
Jeśli chcesz wśród demokratów, wśród ludzi, dla których ważne są wartości europejskie, wyrazić swoją radość z okazji święta odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy na plac Szczepański o godzinie 13.30. Hasło: CHCEMY DEMOKRACJI!

Źródło: KOD Małopolska