„Suweren mówi NIE” również w Kołobrzegu: 14.12.2017 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15427
post-template-default,single,single-post,postid-15427,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

„Suweren mówi NIE” również w Kołobrzegu: 14.12.2017

14 grudnia 2017 roku przed Sądem Rejonowym w Kołobrzegu zebrali się mieszkańcy, żeby zaprotestować przeciw złym zmianom w nowelach ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.
Rozmawialiśmy o wprowadzanych tylnymi drzwiami zmianach ustrojowych, o chaosie jaki zapanuje w organach nadzoru władzy sądowniczej i skutkach dla nas, jako zwykłych obywateli.
Wspominaliśmy Piotra Szczęsnego, jego heroizm i bezkompromisowe poświęcenie jakie poniósł, sprzeciwiając się obecnej polityce destrukcji państwowości.
Za pośrednictwem relacjonujących nasze spotkanie lokalnych mediów przekazaliśmy współobywatelom zapewnienie co do naszej intencji walki o dobro wspólne, bez względu na to, która partia będzie je poniewierała.
Przypomnieliśmy też tezy z apelu, jaki równo rok temu został opublikowany w ramach ruchu Wolność, Równość, Demokracja. Niestety wiele ze zgłaszanych wówczas zagrożeń stało się już smutną rzeczywistością.
Na koniec dziękując policji (stały dwa radiowozy) za troskliwą obecność i aktywne uwiecznianie naszego spotkania, odśpiewaliśmy hymn Rzeczpospolitej Polskiej.tekst i zdjęcia: Andrzej Libera
Źródło: KOD Zachodniopomorskie